Проєкт "Поліцейський офіцер громади" реалізовується в Тростянецькій селищній територіальній громаді

Дата: 31.05.2021 13:30

Проект «Поліцейський офіцер громади» ініційовано Національною поліцією України за підтримки Посольства США та ICITAP. Це наступний крок реформування правоохоронних органів.

Основна мета проєкту «Поліцейський офіцер громади» — забезпечити кожну об'єднану територіальну громаду України фаховим офіцером, який стане невіддільною її частиною:

• братиме активну участь в житті своєї громади;
  • особисто налагодить контакт з кожним її мешканцем;
  • проводитиме профілактичну роботу серед місцевого населення (тематичні зустрічі, виступи в школах, спільні ініціативи тощо);
  • тісно співпрацюватиме з жителями;
  • допомагатиме вирішувати конфліктні ситуації;
  • контролюватиме дотримання фізичними та юридичними особами правил та порядку зберігання і використання зброї;
  • боротиметься з рейдерством і бракон'єрством;
  • забезпечуватиме порядок та безпеку на території своєї громади

Поліцейські офіцери громади не тільки працюють в конкретній ТГ, але й переважно там живуть, а отже є частиною громади.

Про свою роботу поліцейські офіцери звітують не лише перед керівництвом Національної поліції, а й перед жителями своїх громад.

Щоб отримати «свого офіцера» Тростянецька селищна рада на початку лютого поточного року уклала Меморандум про співпрацю з обласним Управлінням Нацполіції та нині облаштовує правоохоронцям  умови для роботи у приміщені за адресою смт Тростянець, вул. Шкільна,1.

Крім того з селищного бюджету виділено кошти на придбання транспортного засобу високої прохідності типу «Рено Дастер», ще один красовер правоохоронці отримають бонусом.

Спеціалізовані авто будуть обладнані:

-радіостанціями;

- відео реєстраторами;

- бензопилами;

- старт-кабелями;

- тросами;

- пневмокусачками;

- сейфами (для зберігання зброї та спецзасобів);

- потужними світло діодними акамуляторними ліхтарями;

- засобами для примусової зупинки тз;

- наборами інструментів;

- лопатами складними саперними;

- багаторазовими термоковдрами;

- ланцюгими протиковзання;

-термопринтерами (запасні рулони та автомобільний зарядний пристрій);

- драгерами;

- сигнальними дисками з червоними чи світловідбивними сигналами.

Також в рамках проекту офіцери будуть забезпечені зроєю та технічними засобами, у тому числі планшетом, на який він отримує робочі завдання.

Два кандидати на посаду офіцерів Тростянецької громади на данний час навчаються у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

Курсанти відпрацьовують психологічну підготовку, вчаться керувати автомобілем в екстремальних умовах, вивчають і так званий принцип Community Policing – налагодження зв’язку з місцевим населенням, підвищення індексу довіри у громадян. Після завершення навчання правоохоронці пройдуть тестування. І лише підтвердивши певний рівень підготовки почнуть працювати в нашій територіальній громаді.