Насильство у сім’ї – важлива соціальна проблема! Як захистити себе та дітей

Дата: 22.06.2021 08:03

Існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах – проблема лише неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак, за деякими дослідженнями, це не зовсім так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини загалом.

За даними ООН, у зв’язку з пандемією коронавірусу у світі домашнє насильство збільшилося вдвічі.

Ваші кроки у разі домашнього насильства, щоб захистити себе та дітей:

1. Знайдіть безпечне місце у приміщенні та визначте, як можна швидко вийти з будинку.

2. Знайдіть адресу одного чи декількох місць, де можна залишитися на ніч у разі необхідності, та продумайте маршрут, як швидко потрапити туди в будь-який час, запам’ятайте їхні контакти (це може бути домівка друзів чи один із притулків для постраждалих).

3. Спілкуйтеся з друзями та родичами, яким довіряєте, і розкажіть їм про свою ситуацію.

4. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона / він знали, де ви перебуваєте і чи все у вас гаразд.

5. Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон із сім-картою, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей.

6. Майте складеною «тривожну» сумку із речами першої необхідності.

7. Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас.

8. Попередьте сусідів або близьких про можливу небезпеку та попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції у разі необхідності.

Якщо ситуація критична:

• Знайдіть безпечне місце та зателефонуйте до поліції за номером 102;
  • У ситуації домашнього насильства головне – не мовчати!

Якщо ви постраждали від домашнього та гендерного насильства, або стали свідками насильства відносно дітей зверніться за допомогою до спеціалістівФото без опису КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг» за адресою: смт.  Тростянець, вул. Соборна, 37.

А також можна отримати консультацію за телефонами Національної «гарячої» лінії з протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними.

КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг»