Цільове використання державної допомоги при народженні дитини на контролі фахівців Тростянецького селищного центру надання соціальних послуг

Дата: 24.06.2021 17:26

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб (надання соціальних послуг) шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Так, 24 червня завідувачем відділення соціальної роботи Аліною Широкожуховою спільно із головним спеціалістом служби у справах дітей Світланою Савчук, старостою села Четвертинівка та інспектором загального відділу Тростянецької селищної ради з метою перевірки факту цільового/нецільового використання коштів державних допомог на дітей,   відвідано сім’ю, в якій виховується 3 дітей.

Під час відвідування сім’ї складено акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо. За результатами перевірки спільно із матір’ю складено план використання призначених коштів. Якщо жінка не виконає умови плану, то буде здійснено запит до управління соціального захисту населення щодо їх припинення.

До відома, виплата допомоги припиняється у разі:

• нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги  належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання  дитини;
  • відібрання дитини в  отримувача  допомоги  без   позбавлення батьківських прав;
  • тимчасового влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому  ізоляторі  або  установі  виконання  покарань за умови перебування дитини  разом  з  матір’ю;
  • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо  конкретної  дитини;
  • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
  • усиновлення дитини-сироти   або   дитини,  позбавленої батьківського  піклування;
  • виникнення інших обставин.

КЗ "Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг"