Сьогодні відзначають День українських миротворців

Дата: 15.07.2021 13:51

Пам’ятна дата встановлена постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року.

Мета дня – вшанування мужності, зразкового виконання службових обов'язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам'яті миротворців, які загинули під час виконання обов'язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Дата приурочена до висадки першої української миротворчої місії, в 1992 році, в колишній югославській республіці Боснія і Герцоговина.

Українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в наступний регіонах і місіях в світі: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака (Хорватія), Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Ерітрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.