Соціальних працівників у Гайсині навчали покращувати якість надання соціальних послуг
05 серпня працівники відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я селищної ради та КЗ «Центр надання соціальних послуг Тростянецкої селищної ради» прийняли участь у виїзному навчальному семінарі у м. Гайсин на тему: «Навчання спеціалістів органів соціального захисту населення територіальних громад з питань організації надання соціальних послуг».
Навчання організовано Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації спільно з Вінницьким обласним центром соціальних служб та соціальними партнерами з числа громадських організацій:
Асоціації захисту та допомоги людям з інвалідністю "Відкриті серця";
ГО "Справа Кольпінга в Україні", "Родина Кольпінга м. Вінниця".
На семінарі висвітлювалось питання необхідності складання соціального паспорту громади. Залучення надавачів соціальних послуг недержавного сектору шляхом соціального замовлення.
Голова ГО «Відкриті серця» Світлана Демко поділилася практичними напрацюваннями свого об’єднання щодо залучення коштів для утримання будинків, в яких тимчасово перебувають діти з обмеженими можливостями та створення умов для їхнього перебування.
Леонід Зіньковський, заступник голови відокремленого підрозділу ГО «Родина Кольпінга», розповідав про створення будинку для підтриманого проживання осіб з інвалідністю, допомогу в соціалізації людей з обмеженими можливостями: навчання їх самостійності в самообслуговуванні, веденні домашнього господарства, приготування їжі, здобуття професії, завдяки якій можливе буде забезпечення свого проживання, формування бюджету на тиждень, місяць.
Також були проведені практичні заняття щодо алгоритму дій працівників відділу та Центру в процесі надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах.