Правила безпечної поведінки під час посухи

Дата: 07.08.2021 22:33

Посуха – тривалий період зі значною недостачею опадів, найчастіше, при підвищеній температурі та зниженій вологості повітря.

Сильна спека характеризується перевищенням середньої плюсової температури навколишнього повітря на 10 і більше градусів протягом декількох днів.

Небезпеку становить теплове перегрівання людини, тобто загроза підвищення температури її тіла вище 37,1 0С,  або порушення теплового обміну  - наближення температури тіла людини  до 38,8 0С.

Порушення теплового обміну настає під час довгого та сильного перегрівання, що може призвести до теплового удару та порушенню серцевої діяльності.

Симптоми перегрівання організму:

-        почервоніння шкіри,

-        сухість слизових оболонок,

-        сильна спрага

У подальшому, якщо не застосувати відповідних заходів, у потерпілого  можлива втрата свідомості, серцева зупинка й зупинка дихання.

Як підготуватися до посухи (сильної спеки)

• Зробіть запас із додаткових ємностей, при необхідності, заздалегідь заповніть їх водою. Економно використовуйте воду!
  • Підготуйте найкомфортнішій для жаркої погоди одяг, побутові

електроприлади (вентилятори, кондиціонери).

• Якщо ви знаходитесь у сільській місцевості, підготуйте альтанку, навіс, штори зі щільної матерії.
  • Зверніть увагу на стан колодязя (колонки), звідки будете брати воду.
  • По можливості придбайте додаткове автономне джерело  електро – постачання для забезпечення безперервної роботи електроприладів.
  • Навчіться самі та навчіть членів своєї родини правильним діям під

час  теплового враження.

Уникайте впливу підвищеної температури.

• Під час перебування на вулиці, одягайтесь у світлий, повітро-проникний одяг (бажано з бавовни чи льону), носіть капелюх.
  • Пам’ятайте, що обгоріла шкіра перестає виділяти піт та не охолоджується.
  • Пересувайтеся не поспішаючи, частіше робіть зупинки, намагайтеся весь час знаходитись у затінку.
  • У жодному разі не вживайте пиво або інші алкогольні напої – це призведе до загального погіршення стану вашого організму.
  • Порадьтесь із лікарем, можливо вам необхідно збільшити вживання солі під час жари.
  • При тепловому враженні швидко перейдіть у затінок або вийдіть на повітря, прийміть душ, повільно випийте велику кількість води. Намагайтеся якомога швидше охолодити усе тіло, щоб уникнути теплового удару.

Пам’ятайте, що під час посухи страждають не лише люди, а й тварини також. Отже, попіклуйтеся про своїх улюбленців: домашніх і свійських тварин та птицю,  зробить їх життя у цей період  комфортним.

Також пам’ятайте, що під час посухи зростає вірогідність пожеж!