8 серпня - День працівників ветеринарної медицини

Дата: 08.08.2021 06:39

Щорічно у другу неділю серпня ветеринари відзначають своє свято – День працівників ветеринарної медицини.

Це професійне свято встановлено Указом Президента України №1035/2001 від 1 листопада 2001 року за ініціативою Міністерства аграрної політики в 2001 році.

Термін «ветеринар» походить від латиноамериканського слова і означає людину, яка робить тварину знову «працюючою».

Ветеринарна наука свідчить, що близько 61% всіх збудників хвороб у людей приходять від тварин. У певних ситуаціях у ветеринарів може бути дуже небезпечна робота. Незалежно від того, наскільки добре себе веде та чи інша тварина, немає ніякого способу визначити, що може статися з ветеринаром в процесі його роботи. За статистикою, більш ніж половина усіх ветеринарів отримають серйозні травми при лікуванні тварин і тим не менше, вони не відступають. Навпаки, їх любов до своєї роботи змушує відступати ті хвороби, з якими вони борються, рятуючи наших улюблених тварин.

Шановні працівники ветеринарної медицини!

Вітаємо вас з професійним святом!

У ваших руках – складна і відповідальна справа. Приємно усвідомлювати, що люди, які працюють в ветеринарній медицині, – віддані своїй професії, для вас робота – це і покликання, і вічний неспокій, і щоденна кропітка праця.

Щиро вдячні вам за сумлінне виконання ваших професійних обов’язків. Ви охороняєте нас від занесення збудників інфекційних хвороб тварин, проводите профілактику, ведете державний нагляд за якістю та безпекою продукції тваринного походження. Свідченням цього є епізоотичне благополуччя нашої громади. Сподіваємось, що ви й надалі з високою відповідальністю та сумлінням виконуватимете поставлені перед вами завдання, дбатимете про нові професійні здобутки.

Нехай кожна мить вашого життя радує своєю неповторністю. Хай усе добре, зроблене з душею і натхненням, повертається до Вас великою вдячністю!

Бажаємо вам міцного здоров’я, тепла, сімейного затишку, довголіття та мирного неба!