Соціальна послуга тимчасового відпочинку для батьків, які доглядають за дітьми з інвалідністю

Дата: 26.08.2021 07:45

Центр «Обрій» надає соціальну послугу «Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю»:

- сім’ям, що проживають у Вінницькій області  виховують дітей з інвалідністю з 6 до 18 років;

- якщо діти не знаходяться в інтернатних закладах;

- кожна сім’я може скористатися послугою 30 днів в рік, розбивши її на зручні для себе частини, але не менше ніж 3 дні.

Тимчасовий відпочинок організовують для батьків, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, а саме: діти з ДЦП, аутизмом, синдромом  ДАУНА, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом, за винятком дітей, яким потрібен паліативний догляд з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг. Поки батьки відпочивають, дітям організовують дозвілля та спілкування з однолітками. Вони цілодобово перебувають у своєрідному «дитячому таборі», де з ними працюють фахівці, що надають супровідні послуги в умовах, наближених до домашніх. У денний час із дітьми працюють психолог, соціальний педагог, вихователь та інструктор з праці. Також забезпечено цілодобовий медичний нагляд за здоров’ям дітей, що включає надання супровідних послуг. Догляд за дітьми здійснюється за гендерним принципом.

За потреби фахівці Центру надають допомогу в годуванні, в гігієнічних послугах тим дітям, які не здатні до самообслуговування. Цілодобово з ними будуть знаходитися доглядальники та медичний персонал.

Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до фахівців КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг» за адресою: смт. Тростянець вул. Соборна, 37 (адміністративне  приміщення виконавчих органів селищної  ради).

КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг»