Як реабілітованим зараховуватимуть до стажу час перебування в місцях позбавлення волі

Дата: 31.08.2021 09:11

Громадянам, необґрунтовано притягнутим до кримінальної відповідальності, репресованим особам, яких у подальшому було реабілітовано, час тримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та засланні, а також перебування на примусовому лікуванні зараховується до страхового стажу.

Зарахування такого періоду здійснюється на підставі виданих уповноваженими органами довідок (документів) про реабілітацію (довідки суду, органів прокуратури чи досудового розслідування про закриття кримінального провадження або довідки суду про прийняття виправдувального вироку).

Чинними нормативно-правовими актами не було врегульовано випадки зарахування до страхового стажу таких періодів, якщо такі довідки (документи) про реабілітацію відсутні.

За ініціативою Міністерства соціальної політики Уряд на засіданні 11 серпня затвердив зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Із прийняттям акту у разі відсутності в особи необхідних довідок про реабілітацію, час утримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування на примусовому лікуванні зараховуватиметься до страхового стажу реабілітованим особам на підставі відповідного судового рішення.