Впровадження полуги Раннього Втручання

Дата: 03.09.2021 10:40

Директором КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг»

разом із завідувачем відділення соціальної робити та фахівцем відділення взято участь у вебінарі «Впровадження послуги Раннього Втручання  у Вінницькій області».

Раннє втручання - це комплексна послуга для сімей, які виховують дітей раннього віку, що надається за зверненням родини в той час, коли дитині та сім'ї найбільш необхідна підтримка:

· в розвитку дитини;

·в посиленні сім'ї та її існуючих можливостей;

·у включенні сім'ї в життя громади.

Все це реалізується в природному середовищі дитини, орієнтовано на родину, впроваджується мультидисциплінарною командою.

Раннє втручання призначене для усіх дітей віком від народження до чотирьох років, які мають ризик порушення у розвитку, та їх сімей.

Звертатися за допомогою можна від перших днів життя дитини, якщо малюк має:

• визначене захворювання, встановлений діагноз чи інвалідність;
  • генетичні захворювання, які призводять до порушень розвитку;
  • встановлені порушення розвитку невизначеної етіології в одній або більше сферах розвитку, які встановлені під час огляду медичних фахівців;
  • біологічний ризик (передчасно народжений малюк, або народжений в умовах тяжких пологів);
  • соціальний ризик (всиновлені діти, діти, які виховуються в неналежних умовах та ін.).

Послугу надає міждисциплінарна команда фахівців відділення раннього втручання центру реабілітації «Обрій», до складу якої входить: лікар, фізичний реабілітолог, психолог, спеціаліст з комунікації (логопед), соціальний педагог, координатор.

Для отримання інформації щодо надання даної послуги та отримання координат Центру реабілітації «Обрій» звертайтесь до відділення соціальної роботи КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг».