На Вінниччині стартує пероральна вакцинація тварин

Дата: 07.09.2021 15:16

З метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних хвороб тварин у Вінницькій області та на виконання наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році» від 6 серпня 2021 року № 532, орієнтовно з 15 вересня 2021 року заплановано розпочати осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу із застосуванням авіатранспорту.

Під час кампанії буде оброблена площа 22,430 тис.км2. При цьому будуть застосовані спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Заплановано розповсюдити 560,7 тис.доз приманок.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.  Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу "Орісвак".

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною;  безпечна для інших тварин;  безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини  відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто - та залізничними шляхами.

Розкидання вакцини буде проводитись літаками АН-2 над лісовими та сільськогосподарськими угіддями.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території області.

Вінницька обласна державна адміністрація