#ТростянецькаСТГуЦифрах: В закладах освіти Тростянецької СТГ функціонують 29 інклюзивних класів, в яких навчаються 35 дітей.

Дата: 23.09.2021 10:02

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

Одним із головних завдань інклюзії є відгук на широкий спектр освітніх потреб в шкільному середовищі та поза його межами.

Інклюзія розглядається як процес визнання і реагування на різноманітність потреб всіх тих, хто навчається. Вона припускає їх активну участь в процесі отримання знань, в культурному і суспільному житті. Інклюзія приводить до зменшення сегрегації в системі освіти. Вона вимагає змін і модифікацій змісту, підходів, структури і стратегії освіти з урахуванням потреб усіх дітей, керуючись переконаністю, що системи загальної освіти зобов'язані навчати усіх дітей.

Інклюзія особливо підкреслює надання можливостей для рівної участі дітей з інвалідністю (фізичною, соціальною і емоційною) в загальній системі здобування освіти, для індивідуального вибору і отримання спеціальних послуг і пристосувань для тих, кому це необхідно.

В закладах освіти Тростянецької селищної територіаьної громади функціонують 29 класів і 3 групи де організовано інклюзивне навчання для 35 учнів та 5 вихованців.

Мережа

закладів загальної середньої освіти Тростянецької  громади, де організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими потребами

на  2021-2022 навчальний рік

Назва загальноосвітнього закладу