Інформаційна кампанія «ДІТЯМ ПОТРІБНА СІМ'Я»
З нагоди відзначення Дня усиновлення 30 вересня службою у справах дітей спільно з КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг» проведено інформаційно-рекламну кампанію серед жителів громади щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, запровадження наставництва та патронату над дитиною. Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання.
Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Також є оплачувана соціальна послуга – сімейний патронат та безоплатна послуга-наставництво.
Усиновлення – це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов'язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей.
Опіка та піклування над дітьми – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Прийомна сім’я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Патронат над дитиною (нове сімейне законодавство). Внесеними змінами у Сімейний кодекс України 2016 року визначено термін патронат над дитиною як "тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин".
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Якщо Ви небайдужі до долі дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, згідні оточити їх турботою, а головне змінити їхню долю на краще, звертайтеся до служби у справах дітей Тростянецької селищної ради за адресою: смт Тростянець, вул. Соборна, 37. Тел. 2 22 73.
Служба у справах дітей Тростянецької селищної ради