ВТРАЧЕНО ТРУДОВУ. ЯК ПІДТВЕРДИТИ СТАЖ ПРИ ВИХОДІ НА ПЕНСІЮ

Дата: 06.10.2021 08:30

Відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та набули необхідний страховий стаж.

????Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. З 1 січня 2004 року дані про сплату внесків відображаються в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду.

?Тож, якщо Ви розпочали свою трудову діяльність після цього часу, і втратили свою трудову книжку, така ситуація не є критичною – вся інформація уже є в Пенсійному фонді і не потребує підтвердження.

????Що ж робити, якщо втрачено трудову книжку з записами про періоди роботи до 1 січня 2004 року?

?До 1 січня 2004 року основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли у трудовій відсутні необхідні записи, для підтвердження стажу приймаються:

????довідки з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи;

????виписки з наказів;

????особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати;

????дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб;

????трудові договори і угоди;

????інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

?У випадку, коли документи про трудову діяльність не збереглись, стаж можливо підтвердити на підставі показань не менше, ніж 2-х свідків, які знають заявника по спільній роботі на одному підприємстві і мають документи про власну роботу за період щодо якого вони свідчать.