A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

Звіт про виконання основних заходів службою у справах дітей Тростянецької селищної ради за 9 місяців 2021 року

Дата: 08.10.2021 09:46
Кількість переглядів: 1698

Діяльність служби у справах дітей Тростянецької селищної  ради     (далі – служба у справах дітей) упродовж 2021 року була спрямована на вирішення питань запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності, профілактики правопорушень серед дітей, їх соціального захисту, реалізації права дитини на охорону здоров'я, освіту та сімейне виховання.

Пріоритетні напрямки роботи служби у справах дітей:

  • Координація зусиль для забезпечення  безпечного середовища для розвитку та виховання дітей;

  • Зміцнення системи захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених     батьківського піклування, та забезпечення прав дітей виховуватись у сімейному оточенні;

  • Захист житлових та майнових прав дітей;

-   Посилення інформаційно-просвітницької роботи з питань охорони дитинства;

 -     Забезпечення захисту прав дітей та представлення їх інтересів.

Робота служби у справах дітей здійснювалась згідно діючого законодавства та  відповідно до основних напрямків.

1. Координація зусиль для забезпечення  безпечного середовища для розвитку та виховання дітей.

В Тростянецькій  територіальній громаді напрацьовані ефективні форми роботи з питань профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціального захисту та набуто певний досвід по виведенню із кризового стану сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На обліку в службі у справах дітей протягом 9 місяців 2021 року перебувало  38 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах,  та які виховувалися  у 16 сім’ях.  З метою захисту прав дітей зазначеної категорії працівниками служби у справах дітей здійснювались обстеження умов проживання, утримання та виховання дітей, проводились профілактичні бесіди з батьками щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, недопустимості скоєння насильства в сім’ї. Протягом звітного періоду обстежено всіх дітей даної категорії,  складено акти проведених обстежень, проведено профілактичну роботу з батьками  щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, складено протоколи проведених бесід, а також  направлялися листи до відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції з питань притягнення їх до відповідальності за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей.

Так, до відділення  поліції №2 Гайсинського районного управління поліції за звітний період направлено 4 подання про притягнення батьків до відповідальності. Притягнуто 5 осіб.

        З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей при Тростянецькій селищній раді працює комісія з питань захисту прав дитини, роботу якої забезпечує служба у справах дітей, а саме: здійснює прийом громадян з питань що потребують колегіального вирішення, збирає пакет документів, формує справи та виносить питання на розгляд комісії. Протягом 9 місяців 2021 року було проведено 11 засідань комісії з питань захисту прав дитини Тростянецької селищної ради. З метою забезпечення роботи комісії з питань захисту прав дитини, за результатами звернень громадян та за поданням служби у справах дітей було винесено на розгляд комісії 49 питань, а саме: затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей –8; взяття сімей під соціальний супровід – 11; про попередження жорстокого поводження з дітьми, ефективність взаємодії суб’єктів виявлення та організації соціального захисту дітей - 3; про надання дозволу на підписання договору  про  поділ спадкового майна  від  імені  малолітньої дитини -3; про доцільність позбавлення батьківських прав – 6; про визначення місця проживання дитини – 2; про стан виховної роботи з питань попередження правопорушень серед дітей у навчальних закладах -2; про продовження терміну цілодобового перебування дитини у закладі інституційного догляду та виховання -4; про неналежне виконання батьківських обов’язків – 2; про надання дозволу на укладання договору оренди земельної ділянки від імені неповнолітньої дитини -1 та ін.

В рамках реалізації Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» служба у справах дітей вживає заходів щодо виявлення дітей, які жебракують та тривалий час проводять на вулиці без нагляду дорослих. Відповідно до затвердженого графіку службою у справах дітей проведено протягом звітного періоду, спільно з представниками сектору ювенальної превенції відділення поліції, фахівцями КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг», спеціалістами управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької селищної ради та ГО «Шериф» 11 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Неблагополучна сім’я», «Урок» в ході яких перевірені місця найбільшої концентрації дітей, а саме: громадського відпочинку, розважальні заклади. Під час проведення рейду «Діти вулиці» в парковій зоні було виявлено 5 дітей віком від 14 до 16 років, які після двадцять другої години перебували без супроводу дорослих. З підлітками та їх батьками проведено відповідну профілактичну роботу.

Одночасно, в ході проведення рейдів спеціалісти служби у справах дітей відвідували сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою повернення дітей до навчальних закладів, виявлення дітей з якими жорстоко поводяться батьки чи дорослі, а за необхідності - влаштування дітей до закладів соціального захисту для дітей, своєчасної постановки на профілактичний облік, усунення причин та умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням.

Службою у справах дітей проводилась роз’яснювальна робота щодо порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За результатами проведеної роботи 8 дітей отримали статус дитини, яка постраждала в наслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

2. Зміцнення системи захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених     батьківського піклування, та забезпечення прав дітей виховуватись у сімейному оточенні

Аналізуючи стан соціальної захищеності дітей у Тростянецькій ТГ протягом 2021 року працівниками служби у справах дітей проводилась роз’яснювальна та консультативна робота щодо створення та функціонування на території  ТГ патронатних сімей, з метою тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Постійно проводилась інформаційно-просвітницька кампанія серед населення щодо пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, таких як усиновлення, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, розміщувалися матеріали з даного питання  на офіційному веб-сайті Тростянецької селищної ради та на сторінці служби у справах дітей в мережі facebook.

       З метою захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, службою у справах дітей також розроблено та розповсюджено буклети з даної тематики.

Службою у справах дітей Тростянецької селищної ради ведеться облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 30.09.2021 року на первинному обліку перебуває 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей: 14 виховуються під  опікою, піклуванням, 3 дітей в ДБСТ, 9 дітей в закладах інституційного догляду та виховання.

Протягом звітного періоду набули статусу 4 дитини, яким надано статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування та поставлено їх на облік.

Актуальним є питання підбору і підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, усиновителі, опікуни та піклувальники, які бажають взяти у родину дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом, у громаді функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей та прийомна сім’я, в якій виховується 2 дітей.

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення. Станом на 30.09.2021р. на території громади проживає 22 усиновлених дітей у 19 сім’ях. На обліку служби у справах дітей перебуває 1 сімейна пара кандидатів в усиновлювачі.

Спеціалісти служби у справах дітей забезпечують постійний контроль за умовами виховання та проживання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Окремий контроль проводиться працівниками служби за умовами утримання, виховання та навчання усиновлених дітей.

                         3. Захист житлових та майнових прав дітей

В службі у справах дітей створено реєстр житла, власниками або користувачами якого є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. З 26 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку, у власності мають житло  3 дітей, 11 дітей не мають житла.  

На квартирному обліку Тростянецької селищної ради протягом 2021  перебувало 4 – дітей, позбавлених батьківського піклування та 11 – осіб з їх числа.

4. Посилення інформаційно-просвітницької роботи з питань охорони дитинства

Одним із важливих напрямів роботи служби у справах дітей  є профілактика негативних явищ в підлітковому середовищі.

За звітний період значна увага приділялась профілактичній роботі, яка спрямована на запобігання правопорушенням та бездоглядності серед дітей, а  також профілактику  алкоголізму, наркоманії та інших негативних явищ в дитячому середовищі. Так протягом  2021 року у  закладах загальної середньої освіти проведено профілактичні бесіди на теми: «Шкільний булінг», «Сім’я і школа: дитинство без жорстокості та насилля», «Наркотики і наркоманія –підступний ворог людства», «Вплив на організм підлітків алкоголю».

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх на території громади проводиться спільними зусиллями служби у справах дітей та сектору № 3 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області, яка спрямована на недопущення виникнення та усунення причин злочинності, окремих її видів та конкретного злочину. Постійно проводяться спільні зустрічі фахівців Гайсинського районного сектору № 3 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області спеціалістів служби у справах дітей Тростянецької селищної ради з неповнолітніми, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та проводяться профілактично-роз’яснювальна робота щодо недопущення повторного скоєння злочину.

Службою у справах дітей Тростянецької селищної ради спільно з інспектором сектору ювенальної превенції Гайсинського РУП та завідувачем відділення соціальної роботи КЗ «Тростянецький селищний центр надання соціальних послуг» було проведено профілактичні бесіди з дітьми, які купались на водоймах та річках громади щодо безпечної поведінки на воді. Спеціалісти розповіли дітям, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність на водоймах та надали дітям буклети «Правила поведінки на воді для дітей влітку».

На сьогоднішній день спостерігається значне збільшення кількості дітей, які проживають у сім’ях, де існує реальна загроза вчинення насильства. З метою запобігання цього явища служба у справах дітей Тростянецької селищної ради прийняла активну участь у спільному інспектуванні сімей з інспектором із ювенальної превенції, в яких існує загроза вчинення насильства над дітьми. Під час кампанії  проведено 2 рейдовий заходи, відвідано 10 сімей (в яких виховується 16 дітей), які викликають особливе занепокоєння. Батькам роз’яснювались наслідки жорстокого поводження з дітьми та безвідповідального батьківства. Особлива увага батьків зверталась на зростання кількість кризових сімей, що в свою чергу веде до порушень прав дитини. Службою у справах дітей Тростянецької селищної ради розглядались питання про факти неналежного поводження батьків, де діти стають свідками сварок та бійок між ними, що впливає на майбутню модель поведінки дітей. Спеціалісти служби у справах дітей продовжують свою роботу у напрямку захисту прав дітей та попередження будь – яких проявів насилля у сім’ях.

 

                    5. Забезпечення захисту прав дітей та представлення їх інтересів

У випадках, коли батьки свідомо злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків орган опіки та піклування звертається з позовом до суду про розгляд  питання щодо позбавлення їх батьківських прав. Так, за 2021 рік службою  у справах дітей було підготовлено 1 позовну заяву про позбавлення 2 громадян батьківських прав відносно 1дитини.

Загалом, протягом звітного періоду працівниками служби у справах дітей взято участь у 10 судових засіданнях щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

Спеціалістами служби у справах дітей протягом звітного періоду відпрацьовано 20 звернень громадян та  275 листів вхідної документації. Підготовлено 236 листів та запитів до підприємств, організацій, установ та судових органів з питань соціального захисту дітей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь