У Будах запрацював водогін

Дата: 19.10.2021 15:06

Під час проведення виїзних прийомів Тростянецьким селищним головою Людмилою Червонецькою жителі с. Буди звертались з проханням щодо вирішення проблем з водопостачанням.

Ще у 2017 році було прийнято рішення будувати водогін. Був створений відповідний кооператив, який займався збором коштів у населення та фінансуванням будівельних робіт, які зобов’язався якісно виконати ПП Мадюдя. Була викопана свердловина, прокладено 13,5 км труб, але з багатьох причин роботи так і не завершились.

Тож, цьогоріч завдяки  сприянню і фінансовій підтримці Тростянецької селищної ради (40 тис.грн спрямовано на виготовлення нового проєкту), в рамках вже нового проєкту «Будівництво водогону в с.Буди» роботи відновилися.

Проведено ряд робочих зустрічей, в ході яких проаналізовано інформацію стосовно проведених раніше робіт, виявлені недоліки та недопрацювання. Першочергово розроблено план та послідовність робіт по будівництву водогону, поставлені задачі по актуалізації проєкту 2017 року та визначено перелік документації, яку необхідно виготовити.

Активними жителями села зібрано кошти для забезпечення додатковими необхідними метрами труб та електричного кабеля.

Облаштовано  водозабірну станцію, до якої прокладено 500 м кабелю,  очищено свердловину. Проведено будівництво інженерної споруди електроживлення.

Починаючи з минулого понеділка проводяться часткові пробні запуски водогону до повного заповнення мережі водою. Вода вмикалась на день, а на вечір вимикалась, поки вона не з’явилась у крайніх точках мережі.

В ході проведення пускових робіт виявлено два прориви, які наразі ліквідовані.

Разом з тим, розпочалися роботи з  дезінфекції мережі водопостачання хлорвмісними засобами. Аби вода стала придатною до використання в повсякденному житті, необхідно продезінфікувати всю систему труб.

Наразі проводиться облік абонентів та опломбування всіх лічильників.