До уваги батьків, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю
КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» пропонує послугу «Тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю» для сімей з вашої громади.
Мета послуги – надати відпочинок батькам, що виховують дітей, які потребують постійного стороннього догляду.
Послуга надається сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю від 7 до 18 років, при умові, якщо діти не знаходяться у інтернатних закладах системи освіти чи соціального захисту.
Послуга полягає в тому, що її отримує і сім’я, і дитина з інвалідністю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Виняток складають діти, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).
Діти проживатимуть в с. Дорожне, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті, забезпечуються 5-ти разовим харчуванням, при потребі фахівці Центру надають допомогу в годуванні. Вночі з ними знаходяться доглядальники, спостереження медичної сестри в денний та нічний час.
Комфортні і доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур. Крім цього, на підставі вивчених потреб, дітям надаються необхідні індивідуальні послуги - заміна підгузків, одягання, підмивання, умивання. Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, що себе не обслуговують.
Протягом дня проводяться заходи, що сприяють розвитку дітей, організація їх дозвілля і відпочинку. Буклет про надання зазначеної послуги в додатку.
Відділ соціального захисту та охрони здоров'я селищної ради