Збільшення субсидії на 50% у червоній зоні

Дата: 24.11.2021 08:25

З 18 листопада 2021року у Вінницькій області введено ЧЕРВОНУ ЗОНУ карантину.

На цей період АВТОМАТИЧНО збільшується на 50% субсидія на оплату комунальних послуг:

з централізованого водопостачання;

з постачання гарячої води;

з централізованого водовідведення / вивезення рідких нечистот;

з постачання та розподілу природного газу (не стосується газу на опалення);

з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях (будинках) (не стосується електроенергії на опалення).

Перерахунок відбувається з початку місяця в якому область увійшла в червону зону, тобто з 01.11.2021.

Українці отримують допомогу на оплату того обсягу комунальних послуг, який не перевищує соціальних нормативів. На час карантину в тих регіонах, де запровадили червону зону, ці нормативи збільшили на 50%. Як наслідок, наполовину збільшиться розмір субсидії.

Для деяких сімей ідеться про понад тисячу гривень на місяць.

Як тільки регіон вийде із ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ, норму повернуть до попередньої.

Ті громадяни, які мають борг перед постачальниками комунальних послуг, кошти отримати не зможуть.

Якщо є великий борг і його не можливо погасити одним платежем, то сім’ї можуть укласти договір реструктуризації та отримати субсидію. Реструктуризація передбачає, що з боржником розроблять графік погашення боргу, аби втратити субсидію, потрібно мати борг від 340 грн.

Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку опалювального сезону.

Без соціальної допомоги на оплату комуналки залишаться і ті, у кого є борг зі сплати аліментів. Крім того, налічуються певні обмеження щодо доходу.

Відділ соціального захисту населення та

охорони здоров’я селищної ради