Виконавчий комітет схвалив проєкт бюджету Тростянецької селищної територіальної громади на 2022 рік

Дата: 03.12.2021 08:41

02 грудня виконавчий комітет Тростянецької селищної ради схвалив проєкт бюджету Тростянецької селищної територіальної громади на 2022 рік і рекомендував його на розгляд чергової сесії Тростянецької селищної ради.

Начальник управління фінансів селищної ради Тетяна Коломієць доповіла, що головний фінансовий документ громади складений з урахуванням діючого Податкового і Бюджетного кодексів, проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», прийнятого у першому читанні та із врахуванням Прогнозу бюджету Тростянецької громади на 2022-2024 роки, схваленого виконавчим комітетом селищної ради.

У цілому ресурс бюджету громади на 2022 рік обрахований в сумі 223,6 млн. грн., з них:

-Власні доходи загального фонду – 139,3 млн.грн.

-Міжбюджетні трансферти  75,6 млн.грн.

-Доходи спеціального фонду – 8,7 млн.грн.

Основним джерелом доходів є податок та збір на доходи фізичних осіб, який становить 92,3 млн.грн. або 66,3% власних доходів. Ще одне досить важливе джерело надходжень - це місцеві податки та збори, і це 27,6% усіх надходжень або 38,5 млн.грн.

За галузевою структурою найбільший обсяг видатків загального фонду займають видатки на освіту – 68,4%, на державне управління – 13,3%, на житлово-комунальне господарство та ремонт доріг – 5,9%, на культуру – 5,2%, на охорону здоров‘я – 3,3%, на соціальний захист – 2,3%,  на фізичну культуру і спорт – 0,8%,  резервний фонд та інші видатки – 0,8%.

У зв‘язку з тим, що на даний час Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» не прийнятий в цілому, крім того, передбачається внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів, прогнозні показники дохідної частини бюджету громади не є остаточними та можуть змінитися.

Це реалістичний і збалансований бюджет. Він є соціально орієнтованим і своєчасне його затвердження дозволить уже з початку наступного року розпочати повноцінне фінансування усіх запланованих видатків.

Управління фінансів селищної ради