Чим харчуватимуться учні і вихованці громади у 2022 році?

Дата: 15.12.2021 09:01

14 грудня в адміністративному приміщенні органів виконавчої влади відбулись наради з сестрами медичними закладів загальної середньої освіти і сестрами медичними і директорами закладів дошкільної освіти громади за участю головного спеціаліста загального відділу апарату селищної ради Валентини Льолі, спеціаліста управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Лариси Коваль, начальника Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької селищної ради Олени Пунько. Основним питанням нарад було узгодження меню учнів і вихованців закладів освіти у 2022 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Відповідно до цього нормативного акту, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та послуг з харчування, обговорено зміни, що передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 січня 2022 року. Основна увага під час нарад була звернута на режим харчування (кратність), який залежить від режиму роботи закладу, дотримання вимог до планування меню закладу освіти, забезпечення різноманітності харчування,  складання  чотиритижневого сезонного меню на основі примірного. Підповідно до Постанови дозволяється використовувати меню, рекомендоване МОЗ, без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби. Примірне ж чотиритижневе сезонне меню може складатися медичним працівником  закладу освіти та затверджуватися керівником  такого закладу і може використовуватись після погодження з Держпродспоживслужбою.

Окрема увага приділена дотриманню норм харчування під час складання меню відповідно до вікових категорій дітей.

Учасники нарад отримали «домашнє завдання» - скласти чотиритижневе меню, враховуючи запити і можливості закладу освіти, і ознайомити з ним через тиждень на черговій нараді 22 грудня.

Управління освіти, культури,

туризму, молоді та спорту