Проведено майстер-клас з писанкарства

Дата: 22.04.2022 08:25

Напередодні Великодня управлінням освіти, культури, туризму, молоді та спорту селищної ради організовано та проведено майстер-клас з писанкарства. На захід були запрошені майстри декоративно-прикладного мистецтва Світлана Дячук та Валентина Бачинська, які ділились секретами написання традиційної української писанки.  Разом з тим, екскурс історією української писанки провела Наталя Паламарчук, вчитель історії ОЗО "Тростянецький ЗЗСО І-ІІІ ст. №1".

Звичай розписувати писанки на Великдень виник ще в дохристиянські часи, як атрибут весняних культових обрядів, пов’язаних з прославлянням весняного пробудження усього живого на землі.

Яйце завжди було загадкою для людини: неживе, воно давало початок новому життю. Тому його почали вважати символом самого життя, уособленням чарівної сили добра.

День весняного сонця (час пробудження матінки-землі, підготовки до польових робіт) називався Великоднем. У цей день святкували перемогу світла над темрявою, життя над смертю, весни над зимою.