Уряд посилив контроль під час воєнного стану за дотриманням прав дітей з вразливих категорій, евакуйованих всередині України або за її межі

Дата: 12.05.2022 14:10

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України повідомила, що Уряд ухвалив рішення, розроблене Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, яке посилює контроль під час воєнного стану за дотриманням прав дітей з вразливих категорій, евакуйованих в межах України або за її межі, забезпечує організацію повернення таких дітей за місцем проживання.

З початку введення воєнного стану більше 10,7 тисяч дітей з вразливих категорій були евакуйовані. З них більше 7,4 тисяч – за кордон, 3,3 тисячі – всередині країни. 4,3 тисячі дітей з числа евакуйованих – з сімейних форм виховання, 6,4 тисячі – з числа зарахованих до закладів на цілодобове перебування.

Облік інформації про переміщеня та місце перебування цих дітей забезпечить захист їхніх прав, насамперед на безпеку, можливість возз’єднання із сім’єю, допоможе попередити потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Відповідно, ухвалене рішення Уряду:

запроваджує облік інформації про дітей, які тимчасово переміщені (евакуйовані) на території України, де не ведуться бойові дії, або за межі України;

забезпечує доопрацювання Єдиної інформаційно-аналітичної системи „Діти” для ведення в ній відповідного обліку;

забезпечує захист інформації, що міститься в інформаційно-аналітичній системі „Діти”.