Без Пушкіна і Толстого: зі шкільних програм вилучать твори російських і радянських авторів

Дата: 20.06.2022 11:25

З навчальної програми українських шкіл вилучать твори російських та радянських авторів.

Про це йдеться у відповідному рішенні робочої групи МОН щодо оновлення програми для 9-11 класів, цитує портал Освіта.ua.

Рішення фахівці обґрунтовують питанням доцільності вивчення російської культури й літератури в умовах російсько-української війни.

Згідно з текстом рішення, йдеться про вилучення творів понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців.

Не буде у програмі світової літератури творів Пушкіна, Крилова, Чехова, Лермонтова, Булгакова, Толстого, Тургенєва, Буніна, Мандельштама, Некрасова, Блока, Достоєвського і Грибоєдова.

Також виключені твори Окуджави, Бикова, Єсеніна, Шолохова, Пастернака, Маяковського, Ахматової, Гумільова, Цвєтаєвої, Ільфа і Петрова та інших.

Виключених авторів обіцяють замінити творами світових класиків.

Гоголя та Халілова рекомендоване перенести до навчальних програм з української літератури.