Корекційно-розвиткові заняття в Тростянецькому ІРЦ

Дата: 16.02.2023 19:42

З особливими дітками потрібен особливий підхід. У комунальній установі «Тростянецький селищний інклюзивно-ресурсний центр» під час проведення корекційно-розвиткових занять з  розвитку мовлення систематично використовуються завдання для розвитку тактильної чутливості з використанням різноманітного сенсорного обладнання. Тактильні відчуття мають велике значення для розвитку дитини уже з перших місяців життя. А тому у цей період саме руки, долоньки та пальці є тими механізмами, що запускають розумову діяльність. Торкаючись до різних поверхонь, дитина вивчає, порівнює та осягає різноманітність навколишньої дійсності. Дитина  несвідомо прагне до того, щоб все мацати, адже неабияк потребує різного сенсорного насичення.

Тактильна система разом із зоровою, слуховою, нюховою та смаковою беруть активну участь у формуванні сенсорної інформації, без якої мовлення не виникає.

Гра «Сенсорні м'ячики» розвиває уміння знаходити на дотик необхідний м'ячик. Торкаючись до поверхонь різних за текстурами, дитина фіксуватиме їх відмінність та формуватиме уявлення про предмети.

Окрім того, такі ігри розвивають дрібну моторику та м’язовий тонус рук, а робота з сенсорним матеріалом сприяє покращенню розуміння та розвитку мовлення.

Комунальна установа "Тростянецький селищний інклюзивно-ресурсний центр"