«Душа тисячоліть шукає себе в слові»

Дата: 07.11.2019 15:56

Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Його  твір «Повість временних  літ» - є  першим  твором  української  літератури. Він  був  послідовником  знаменитих  Кирила  і  Мефодія – творців  слов’янської  писемності.

Період  літератури  Київської  Русі  залишив  безцінні  пам’ятки  оригінального  українського  письменства- це і Київський, Галицько – Волинський літописи, Києво – Печерський патерик, праслов’янську  літературну  пам’ятку «Велесову книгу», «Слово  о полку  Ігоревім». Літописання  на  думку  дослідників  було  винятковим  явищем  давньоруської  культури, що  не  мало  аналогів  у  літературі  середньовічної  Європи  того  часу.

КЗ  «Публічна  бібліотека  Тростянецької селищної ОТГ» 7  листопада 2919 року   до Дня української  писемності  та  мови  провела літературно – історичний екскурс «Душа  тисячоліть  шукає  себе  в  слові»  для  учнів  Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2. Під  час  заходу  школярі  були  ознайомлені  з  історією  писемності  від  найдавніших  часів, з цікавими  фактами як  створювалися  і писалися  книги. До  уваги  учнів  організовано  викладку  літератури «Писемні  пам’ятки  України», на  якій   були представлені  книги  «Повість  временних  літ», «Велесова  книга», «Слово  о  полку  Ігоревім» та інші книги  про  історію  української  писемності  та  мови  з  книжкового  фонду  бібліотеки.

За  інформацією

КЗ  «Публічна  бібліотека  Тростянецької селищної ОТГ»