«Душа тисячоліть шукає себе в слові»
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Його твір «Повість временних літ» - є першим твором української літератури. Він був послідовником знаменитих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.
Період літератури Київської Русі залишив безцінні пам’ятки оригінального українського письменства- це і Київський, Галицько – Волинський літописи, Києво – Печерський патерик, праслов’янську літературну пам’ятку «Велесову книгу», «Слово о полку Ігоревім». Літописання на думку дослідників було винятковим явищем давньоруської культури, що не мало аналогів у літературі середньовічної Європи того часу.
КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької селищної ОТГ» 7 листопада 2919 року до Дня української писемності та мови провела літературно – історичний екскурс «Душа тисячоліть шукає себе в слові» для учнів Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2. Під час заходу школярі були ознайомлені з історією писемності від найдавніших часів, з цікавими фактами як створювалися і писалися книги. До уваги учнів організовано викладку літератури «Писемні пам’ятки України», на якій були представлені книги «Повість временних літ», «Велесова книга», «Слово о полку Ігоревім» та інші книги про історію української писемності та мови з книжкового фонду бібліотеки.
За інформацією
КЗ «Публічна бібліотека Тростянецької селищної ОТГ»