Подавайте документи на призначення пенсії онлайн

Дата: 03.06.2020 09:01

Жителі Вінницької області уже змогли оцінити переваги використання електронного сервісу, адже за 2020 рік 1879 осіб подали заяви на призначення та перерахунок пенсій дистанційно.

Електронний сервіс призначення пенсій «Е-пенсія» дає можливість самостійно подати всі необхідні документи через вебпортал Пенсійного фонду і прийти у відділення Пенсійного фонду лише для того, щоб отримати пенсійне посвідчення.

Для призначення пенсії через вебпортал необхідно:

- зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua;

- авторизуватись в особистому кабінеті за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП);

- підключити послугу СМС-інформування в меню «Дистанційне інформування»;

- у розділі «Заява на призначення пенсії» » сформувати заяву з поданням пакету документів в електронному вигляді (сканкопії або якісні фото документів, зроблені на смартфон або планшет). Для цього виконати наступні дії:

• заповнити всі необхідні поля,
  • завантажити весь пакет документів для призначення пенсії. Список обов’язкових документів в електронному вигляді є у випадаючому меню і залежить від виду пенсії, яка оформлюється. Зокрема, це сканкопії/фото наступних документів: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка.
  • поставити відмітку про отримання пенсійного посвідчення та його вид (звичайне чи електронне). При цьому система запропонує додати ще фотокартку та «відсканований підпис» пенсіонера.

- сформовану заяву потрібно підписати електронним цифровим підписом та надіслати до підсистеми «Звернення», натиснувши кнопку «Підписати та відправити в ПФУ»;

- стан розгляду звернення можна переглянути у розділі особистого кабінету «Мої звернення»;

Із детальною відеоінструкцією знайомтесь на youtube-каналі Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.