Свято сонця і кохання Івана Купала

Дата: 06.07.2020 16:06

Язичники святкували Купала в день літнього сонцестояння, але з приходом християнства він трансформувався в нове свято.

В Україні в ніч з 6 на 7 липня прийнято святкувати день Івана Купала. Першу частину назви свято має на честь Іоанна (Івана) Предтечі - одного з учнів Ісуса Христа. Друга частина залишилася від стародавнього язичницького свята. Саме з язичництва прийшли використовувані і зараз традиції в день Івана Купала.

У ніч на 7 липня прийнято ворожити, стрибати через вогнище і виконувати низку обрядів, покликаних знайти судженого і знайти щастя.

Ворожіння на Івана Купала

Одним з найпопулярніших ворожінь залишається ворожіння за вінком. Для цього дівчата збирають польові квіти, плетуть вінок і пускають його на воду. Якщо прикраса поплила далеко - варто чекати заміжжя в поточному році, а якщо прибилася до берега - то ні. Поганим знаком вважається, якщо вінок тоне.

Трави допоможуть і в іншому ворожінні. Опівночі необхідно загадати бажання, вийти на вулицю і зірвати пучок трав. Його кладуть під подушку, а вранці рахують, скільки видів рослин вийшло зірвати. Якщо виявиться 12 різних трав - бажання збудеться, якщо менше - то ні.

Одним з найбільш творчих ворожінь можна назвати спосіб з воском. Для нього потрібно над Купальским багаттям в ложці розтопити воскову свічку і вилити його в чашку з холодною водою.

Утворену фігуру необхідно помістити перед вогнем, щоб утворилася тінь. Якщо вона буде схожа на каблучку або корону - на дівчину чекає весілля, скриня - пророкує гроші, серце - міцне кохання, зірка - удачу, квітка - до нового коханого, людина - доброго друга.

Щоб в ніч на Купала приснився віщий сон, потрібно перед сном зірвати сім різних кольорів і покласти їх під подушку, загадавши бажання.