A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

Небезпечна амброзія

Дата: 16.07.2020 13:52
Кількість переглядів: 711

  Фото без опису

 

  Незабаром у більшості регіонів нашої країни зацвіте небезпечний карантинний бур’ян — амброзія полинолиста, один із найактивніших алергенів. Цвіте вона з середини липня по жовтень, псуючи життя десяткам тисяч людей, і гине тільки з першими заморозками. За останні роки відбувся бурхливий процес поширення амброзії в різних областях України, і, як наслідок, масові захворювання населення на алергію. 

  Під час цвітіння амброзія полинолиста продукує велику кількість пилку, багаторазове вдихання якого, спричиняє алергічне захворювання – амброзійний поліноз (алергія, бронхіальна астма, риніт, кон’юнктивіт тощо). Пильцеві зерна амброзії піднімаються з потоком повітря і переносяться, особливо на відкритій місцевості, вітром до двох кілометрів.

  На амброзію полинолисту бідкаються не тільки алергики, а й екологи та аграрії. Про амброзію   можна  сказати, що вона справжній «зелений агресор»: бореться  із культурними рослинами за вологу, світло, поживні речовини, витісняючи їх навколо себе, займаючи все нові і нові території.

Фото без опису

Основні способи боротьби з бур’яном:

  • на присадибних ділянках та клумбах необхідно виривати амброзію, чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Виривання рослини з коренем є найефективнішим способом боротьби з даним бур’яном;
  • на земельних ділянках підприємств, установ та організацій, на територіях населених пунктів та територіях, прилеглих до присадибних ділянок громадян, найбільш розповсюдженим методом боротьби є скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу;
  • на посівах сільськогосподарських культур застосовують агротехнічні методи та внесення гербіцидів суцільної та вибіркової дії.

  Оскільки амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, тому слід не допустити її цвітіння. Наслідками цієї небезпечної рослини є її негативний вплив на зроров’я людей та довкілля.

 

Отже, давайте разом, спільними зусиллями зведемо до мінімуму  розповсюдження «зеленого агресора»!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь