Бережіть ліс від пожеж!

Дата: 03.08.2020 14:46

В останні кілька років вберегти ліси від пожеж стає все складніше. Науковці доводять, що умови відрізняються в гірший бік через посухи. Сезон пожеж стає все довшим. Підтвердженням цьому стала цьогорічна зима, переконує – посушлива весна. Поширенню вогню сприяє швидкий вітер. А при низькій вологості вітер, навіть незначний, створює ідеальні умови для поширення  пожеж  на великі площі.

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і народному господарству. Більше 95 відсотків лісових пожеж виникає з вини людини. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

Хочеться застерегти громадян, що згідно статті 77 «Кодексу України адміністративні правопорушення» винні в порушенні «Правил пожежної безпеки у лісах» несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу – притягуються до адміністративної відповідальності.

Тому перед тим, як палити суху траву, пам’ятайте про можливі наслідки і відповідальність перед законом!

Комісія з питань ТЕБ та НС