A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

Грип? ГРВІ? Коронавірус? Які захворювання загострюються з настанням холодів та як відрізнити їх один від одного

Дата: 13.10.2020 09:21
Кількість переглядів: 1707

                    

  На додаток до Covid-19, яким сьогодні хворіють  270 587  українців (лабораторно підтверджених випадків), наближається період сезонних захворювань. Розповідаємо, як уберегти від них себе та близьких.

Захворювання та їхні симптоми

  Грип. Симптоми з'являються раптово у вигляді різкого підвищення температури тіла (понад 38 °С), головного болю, болю в м'язах, у горлі, кашлю або нежиті. Може спостерігатися втрата апетиту.

  Коронавірусна інфекція Covid-19 має подібну клінічну картину – розвивається респіраторне захворювання, яке може мати як легку, так і важку форму і навіть призвести до летального результату.

  Найпоширенішими симптомами коронавірусу Всесвітня організація охорони здоров'я називає підвищення температури тіла, сухий кашель та стомлюваність.

  До рідкісніших симптомів відносять болі в суглобах і м'язах, закладеність носа, головний біль, кон'юнктивіт, біль в горлі, діарею, втрату смакових відчуттів або нюху, висип та зміну кольору шкіри на пальцях рук і ніг.

  Говорячи про відмінності грипу та коронавірусу, медики зазначають, що симптоми останнього, як правило, розвиваються поступово і мають слабо виражений характер. У деяких інфікованих вони дуже легкі, або не виражені взагалі, тобто людина є носієм вірусу, але сама при цьому не хворіє.

  Також грип, на відміну від Covid-19, має менший інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і коротший послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж коронавірус.

  

  У разі підозри на Covid-19 необхідно зателефонувати своєму сімейному лікарю. Він визначить необхідність госпіталізації під час телефонного опитування, а також може направити до вас мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

  Рішення щодо лікування в умовах стаціонару ухвалюється залежно від перебігу хвороби. Інфікованим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, їхній стан повинен контролювати сімейний лікар.

 

  ГРВІ у більшості випадків починається з відчуття втоми, ознобу, чхання і головного болю. Додаткові симптоми, такі як нежить і кашель, з'являються протягом двох і більше днів. Температура може бути, але зазвичай вона коливається в межах 37-37,5 градуса.

  Існує дуже багато різних вірусів-збудників гострої респіраторної вірусної інфекції. Найпоширенішими серед них медики називають риновіруси – вид вірусів, який розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення.

  Основна різниця між грипом і ГРВІ полягає в тому, що грип зазвичай починається раптово, гостро і супроводжується різко вираженою ломотою в тілі, ознобом, головним і м'язовим болем, а ГРВІ – поступово і супроводжується відчуттям "розбитості", а також загального нездужання.

 

  І при грипі і при ГРВІ, якщо з'явилися задишка, висипання на шкірі, кровохаркання, синюшність на шкірі, нудота, діарея, біль у грудях, зниження тиску, слабкий пульс, аритмія, порушення свідомості або судоми, необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

  Продовжувати лікування вдома за такого розвитку подій дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті.

  Застуда виявляється поступово і характеризується підвищенням температури та незначним погіршенням самопочуття. Їй обов'язково передує переохолодження організму.

  Важливо також пам'ятати, що восени легше захворіти на ангіну, фарингіт, бронхіт, ларингіт, трахеїт. Може загостритися виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, а також хронічний тонзиліт.

  Підходити до вибору гардероба в період сезонних захворювань потрібно дуже відповідально, адже переохолодження може обернутися запальними процесами, наприклад, циститом – запаленням слизової оболонки сечового міхура, або різними захворюваннями шкіри, відомішими як дерматоз.

Як уберегтися? Вакцинація, профілактика, гігієна

  Медики постійно підкреслюють, що щорічна вакцинація проти грипу знижує ризик захворіти на нього, отримати серйозні ускладнення, потрапити до лікарні або померти.

  У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що коронавірус не заважає вакцинації, і закликають українців робити щеплення від грипу. Одне щеплення захищає протягом усього сезону від найпоширеніших і найбільш небезпечних штамів.

  Якщо говорити про коронавірус нового типу, то варто зазначити, що ліків і вакцини від нього, як і раніше, немає. Тому найефективнішими способами захистити себе і близьких є:

- часта і ретельна гігієна рук;

- носіння маски;

- уникнення дотиків руками до очей, носа і рота;

- прикривання рота під час кашлю ліктьовим згином або одноразовою носовою хустинкою, яку після використання варто негайно викинути і вимити руки;

- а також дотримання соціальної дистанції.

Важливо!

  Не займайтеся самолікуванням. У будь-якій ситуації краще звернутися до свого сімейного лікаря або терапевта.

  Варто також враховувати, що деякі люди належать до групи підвищеного ризику розвитку ускладнень грипу (наприклад, діти молодшого віку, літні люди віком від 65 років, вагітні, особи, які страждають від хронічних захворювань тощо).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь