Рибалки! Будьте обережні!

Дата: 14.01.2021 13:48

З настанням морозної погоди водойми області почали вкриватися кригою, котра як магніт манить до себе рибалок - екстремалів, дорослих та дітей.

На превеликий жаль, щороку, потрапивши під кригу, гине чимало людей. Незважаючи на існуючу потенційну небезпеку, рибалки-любителі продовжують облаштовуватись на річках та ставках, а дорослі та діти здійснювати прогулянки по льоду.

Звертаємося до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними, не виходити на тонкий лід, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах! Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями.

Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

• Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

• Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг! Нагадуємо, для однієї людини безпечним вважається лід, товщиною більше за 7 см., для групи людей – не менше, ніж 15 сантиметрів.

• Ви провалилися під кригу:

- не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;

- кличте на допомогу;

- намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

- ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу;

- викотившись на кригу, не робіть різких рухів, ляжте на спину та відповзайте від небезпечного місця в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

• Надання допомоги людині, яка провалилися під лід – надзвичайно небезпечне заняття. Щоб надати допомогу людині, яка провалилася під лід:

- без потреби не виходьте на лід;

- протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу або киньте мотузку, зв’язані паски тощо;

- будьте якомога далі від ополонки, якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок;

- коли ви витягли потерпілого, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега;

- витягнувши потерпілого на берег у безпечне місце, швидко доставте його у тепле приміщення, перевдягніть у сухий одяг та напоїть гарячим чаєм, за необхідності викличте швидку.

Ситуаційний центр Тростянецької селищної ОТГ