Штучні квіти на кладовищі – краса чи екологічне лихо?

Дата: 05.05.2021 15:02

Ось і настали Великодні свята, а за ними будуть поминальні дні. За усталеною традицією тростянчани віддаватимуть шану померлим близьким і родичам покладанням до їхніх могил квітів. На жаль, деякі громадяни воліють використовувати штучні квіти.

Вони не задумуються, що такі «прикраси» є шкідливими як для природи, так і для людей. Штучні букети спалюються або потрапляючи на сміттєзвалище, де розкладаються протягом тривалого періоду. Крім того, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику, потрапляють у підземні води.

Очевидно, що альтернативою такій "рослинності" можуть стати вінки з живих квітів, сухоцвіти, висаджені у ґрунті хвої.

Звертаємося до жителів громади з проханням не нести штучні символи на могили, бо вони не мають жодного релігійного обґрунтування. Слід розуміти, що для померлих найдоречнішою є пам’ять та щира молитва про них, а також живі квіти, як символ вічного життя. Дякуємо за розуміння!