A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

Україно моя, вишивана

Дата: 19.05.2021 15:07
Кількість переглядів: 334

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво зображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми джерелами сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу й орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.


В давнину люди вірили, що вишиванки наділяють людину силою рідної землі, адже знаки та візерунки, вишиті на них, мають глибоке значення. Ці символи дійшли до наших днів і зараз використовуються для оздоблення сучасних вишиванок.


Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя, що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День вишиванки. Цей день — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності й культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. А цьогоріч відзначає ювілейний 15-й Всесвітній день вишиванки 2021.


Саме для того, щоб підтримати сутність української вишивки, зберегти та популяризувати славні українські традиції серед молоді в Тростянецькій селищній публічній бібліотеці проведено народознавчу вітальню до Дня вишиванки «Україно моя, вишивана». Багато цікавих фактів про вишиванку, про особливості українського одягу етнографічних регіонів, їхнє значення у святах та обрядах розповіла бібліотекар абонементу для дітей Антоніна Олійник.

 

КЗ "Тростянецька селищна публічна бібліотека"



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь