A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тростянецька селищна територіальна громада
Вінницька область, Гайсинський район

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ

Дата: 05.10.2021 09:19
Кількість переглядів: 130

Я маю 20 років стажу державної служби і працюю на посаді держслужбовця. Чи можу я отримувати пенсію держслужбовця і продовжувати працювати на своїй посаді, чи таку пенсію призначають лише за умови звільнення із цієї посади?

? Умови виходу на пенсію державним службовцям визначено в підпунктах 10 і 12 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889 (далі — Закон 889).

? Зокрема, у пункті 10 передбачено, що держслужбовці, які на день набуття чинності цього Закону (01.05.2016) обіймали посади державної служби й мали не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 889 та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 (далі — Закон 3723) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

? Згідно з пунктом 12 Закону 889 для осіб, які на день набуття чинності цього Закону (01.05.2016) мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону 889 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723 у порядку, визначеному для осіб, що мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

? Згідно з пунктом 13-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) пенсії, призначені після набуття чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668 (після 01.10.2011) на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом 889, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», із 1 жовтня 2017 року виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону 1058. Після звільнення з держслужби виплата пенсії, призначеної відповідно до зазначених законів, поновлюється. Такий порядок виплати не поширюється на осіб з інвалідністю I та II групи, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, і осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

? Отже, у період роботи на державній службі отримувати пенсію, призначену після 01.10.2011 відповідно до Закону «Про державну службу», у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону, мають право особи, на яких не поширюється порядок виплати, визначений пунктом 13-1 Прикінцевих положень Закону 1058.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь