Запитання – відповіді

Дата: 10.01.2022 08:44

Фото без опису

Я прочитав, що інвалідам війни першої групи з грудня має бути встановлено підвищення до пенсії в розмірі 12 571 грн. Моя пенсія близько 15 000 грн, чи стосується це підвищення мене?

Ви неправильно зрозуміли. Йдеться не про розмір підвищення, а про розмір усієї виплати: мінімальна пенсійна виплата осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи з урахуванням надбавок і підвищень не може бути меншою, ніж 650% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Коли прожитковий мінімум із грудня став 1934 грн, саме з цієї величини рахується й мінімальна пенсійна виплата. І в середині цієї суми вже закладено і основний розмір пенсії, і підвищення, передбачені законодавством, і цільова грошова допомога. І якщо розмір пенсії менше, ніж 650% прожиткового мінімуму, то встановлюється державна грошова допомога. А якщо розмір пенсійної виплати більше, ніж 650% прожиткового, як у Вас, то, зрозуміло, що й державної грошової допомоги немає.

При цьому у Вашому випадку перераховується підвищення, встановлене у розмірі 50% прожиткового мінімуму, яке надається згідно з Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та пенсія за особливі заслуги перед Україною.

Зрозуміло, а як щодо підвищення на 50%?

Пояснюю, якщо до 1 грудня це підвищення рахували від прожиткового мінімуму 1854 грн, то зараз його рахують від 1934 грн. Оскільки прожитковий зріс на 80 грн, то 50% цієї суми — 40 грн.

«Пенсійний кур`єр» № 52 (970)