Станьте патронатним вихователем!

Дата: 25.01.2022 16:16

Патронат над дитиною – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання дитини у своєму помешканні.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?

• покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

• діти, чиї батьки пропали безвісті;

• діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;

• діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та становить близько 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Розмір грошового забезпечення на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає 2,5 прожиткових мінімуми (6545,00 грн). Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів (11990,00 грн) для працездатних осіб на місяць.

Тростянецької селищної ради