Платіжна безпека: обережно – скімінг!

Дата: 09.02.2022 11:16

Скімінг – це такий вид шахрайства, коли шахраї копіюють інформацію з платіжної картки за допомогою спеціальних пристроїв, які встановлюють на банкомат.
Надалі це дозволяє їм виготовити дублікат платіжної картки та вкрасти гроші з рахунку власника картки.

Як шахраї роблять копію даних з платіжної картки?

Встановлюють спеціальний пристрій в картоприймач банкомату.

Як виглядає такий шахрайський пристрій?

Це може бути:

• тонка пластинка, яка вставляється всередину картоприймача або
  • накладка, що кріпиться на картрідер банкомата.

Але копії даних з платіжної картки шахраю не достатньо, потрібен ще і PIN-код.

Щоб вкрасти PIN-код шахраї використовують:

• мікрокамеру, для того щоб на відео побачити, який PIN-код буде вводити жертва;
  • накладну клавіатуру для зчитування PIN-коду. Її шахраї використовують рідше, оскільки мікрокамера набагато дешевша та непомітніша.

Ознаки сторонніх пристроїв на банкоматі

• є відмінності у вигляді банкомату та екранної заставки,
  • картка входить та виходить з зусиллям.

Помітили сторонні предмети на банкоматі?

Не користуйтеся таким банкоматом, повідомте про це банк за номером телефону, що вказаний на банкоматі.

Як вберегтися від скімінгу?

Порівнювати зовнішній вигляд банкомату з його екранною заставкою.

Прикривати клавіатуру під час введення PIN-коду в такий спосіб, щоб його неможливо було підгледіти за допомогою мікровідеокамери.

Підключити послугу інформування про операції з використанням картки.

Це дозволить вчасно заблокувати картку, у разі шахрайських операцій з вашим рахунком.

Встановити індивідуальні ліміти на зняття готівки, які відповідають саме вашій платіжній поведінці.

Шахраю не вдасться всю суму зняти одразу, у вас з’явиться час заблокувати свою картку.

Надавати перевагу платіжним карткам з чіпом, у яких складніший алгоритм захисту на відміну від карток з магнітною смугою.

Що робити, якщо ви скористувалися банкоматом, а вже потім помітили сторонній пристрій?

• Негайно поміняйте PIN-код до картки, але не в цьому банкоматі, де ви помітили сторонній пристрій або заблокуйте картку.
  • Повідомте банк про банкомат, на якому встановлені сторонні пристрої, за номером телефону, що вказаний на банкоматі.

Вінницька ОДА