До уваги платників податків
Україна продовжує своє героїчне протистояння російському вторгненню. Багато українців боронить нашу державу зі зброєю в руках, вступивши до лав ЗСУ або територіальної оборони.
Водночас, окрім безпосереднього фронту бойових дій, не менш важливим є фронт економічний. Адже війна коштує Україні мільярди доларів, які необхідні для забезпечення оборони та підтримання (а в подальшому і відновлення) нашої інфраструктури.
Підприємці та бізнес, здатні стабільно працювати в умовах війни, - це справжній хребет української економіки. Налагодження роботи національного бізнесу є запорукою того, що державний та місцевий бюджети будуть наповнюватися, а населення зберігатиме платоспроможність. Активізація бізнес-діяльності - ключовий фактор посилення економічної стійкості держави, а отже, і її здатності ефективно протистояти агресору.
Окупаційна війна росії проти України внесла суттєві зміни у пріоритети, які потребують фінансування з селищного бюджету. З іншого боку суттєво змінились обсяги власних надходжень до бюджету громади, які у більшій мірі залежать від сплати податків жителями громади. Ці надходження на сьогодні вкрай важливі. Попри те, що повністю припинені всі витрати на капітальні роботи, залишається потреба у фінансуванні захищених статей, серед яких зарплати працівникам бюджетних установ, які сьогодні продовжують забезпечувати життєдіяльність Тростянецької селищної територіальної громади, а також необхідності проводити розрахунки за спожиті енергоносії, комунальні платежі та соціальні виплати.
Те, що на рівні держави, було прийнято рішення щодо можливості несплати єдиного податку першої, другої групи бізнесу і скасовано акциз на пальне, - вже суттєво вдарило по місцевому бюджету. Зрозуміло, що у розбомблених та оточених містах, нереально вести бізнес. Наразі, на території нашої громади не ведуться бойові дії, ми працюємо у звичному режимі, надаються всі види послуг у сфері торгівлі та побуту, тому з метою наповнення бюджету Тростянецької селищної територіальної громади, звертаємось до кожного підприємця з розумінням віднестися щодо важливості сплати податків адже, кожна сплачена гривня до бюджету громади є вагомою складовою для отримання Перемоги над ворогом!
Управління фінансів Тростянецької селищної ради