Арт-терапія в роботі з дітьми

Дата: 15.04.2022 15:30

Фото без опису

Фахівці Тростянецького ІРЦ під час проведення корекційно-розвиткових занять використовують методи Арт-терапії: малювання, ліплення, піскотерапія. Психічний розвиток дитини визначається його емоційним благополуччям однак серед типових дитячих емоцій нерідко істотне місце займають не тільки позитивні а й негативні емоції. Страх, тривожність – є причиною виникнення неврозів і різних розладів. Арт-терапія  малювання один з  методів корекції емоційно-особових розладів у дітей, саме через малюнок, можна здійснити не тільки діагностику емоційних проблем, але і корекцію.

Творчі можливості дитини, що реалізуються в процесі малювання – це її розвиток, інтелектуальне, емоційне розкриття творчого потенціалу, це можливість подолати обмеження, викликані хворобою або травмами (аж до інвалідності).

Арт-терапія дозволяє розв’язати ряд наступних задач: розвиток комунікативних навичок, корекція образу «Я»,  корекція тривожності, страхів, агресивності, гіперактивності. Арт-терапія заснована на мобілізації  творчого потенціалу особистості, дає високий позитивний емоційний заряд, формує впевненість у своїх силах, дає відчуття психологічного комфорту, захищеності, радості, та успіху, мобілізує цілющий потенціал емоцій (лікує душу).