Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій Збройних сил України

Дата: 19.04.2022 08:45

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на випадках встановлення окупантами зв'язків із неповнолітніми громадянами України через  соціальні мережі та месенджери, надходження пропозицій щодо отримання коштів за інформацію  про позиції Збройних сил України.

Служба безпеки України наводить приклади встановлення контактів із неповнолітніми з м. Харкова, Луганської області тощо. Також СБУ зазначає, що підлітки не встигли передати інформацію ворогу завдяки оперативним діям. Розглядається питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Інформуємо, що в нашій країні покарання за подібні злочини застосовуються до осіб від 16 років, у окремих випадках відповідальність передбачена з 14 років.

З огляду на зазначене Міністерство освіти і науки України просить використати доступні форми комунікацій і провести просвітницьку роботу з учнями закладів загальної середньої освіти щодо кримінальної відповідальності за подібні злочини та акцентувати увагу батьків на їх відповідальності за дії дітей.

Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту селищної ради