Сміливість – це бути Україною

Дата: 24.04.2022 09:45

Другий місяць війни показав, що Україна здатна опиратися повномасштабній агресії росії - попри те, що у цьому спротиві вона фактично залишається сам-на-сам із ворогом.

Ніхто - включно з нашими друзями та партнерами у вільному світі - не очікував, що Україна буде тримати оборону настільки довго і ефективно. Взяття Києва “за чотири дні” виглядало дуже логічним як у Москві, так і у Брюсселі чи Вашингтоні.

Але Україна поламала всю кремлівську гру. Ми вистояли, ми активно опираємося ворогу, ми контратакуємо, ми звільняємо тимчасово захоплені території і наших людей.

Ми дали світу зрозуміти, що таке сміливість. Ми стали найсміливішою нацією світу. Президент, який не евакуювався, а залишився із власним народом. Народ, який не злякався набагато більш потужного ворога.

Нас цитують, нас ставлять у приклад. На нас рівняються, надихаються нами. Чисельність людей, які хочуть вивчити українську у світі зросла більш ніж у 5 разів. Фраза про руський корабель, якою зустріли агресора захисники Зміїного, лунає зі сцен, парламентських трибун і навіть церковних кафедр.

Людство отримало розуміння того, що означає бути сміливим по-справжньому. Сміливість – це бути Україною. Не побоятися протистояти агресору сам-на сам. Це визнає Джо Байден, це визнає Борис Джонсон, це визнають мільйони людей по всьому світові. Бути сміливим, як Україна – стало вже світовим трендом. Ми допомагаємо людям долати страх перед диктатурами, авторитарними режимами, перед брехнею і смертю.

#ЖиттяПереможе

#LifeWillPrevail