Всесвітній день вишиванки відзначають сьогодні в Україні

Дата: 19.05.2022 09:38

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Метою цього свята є вшанування українських традицій, а також популяризація вишитого етнічного одягу.

Цьогоріч День вишиванки припадає на 19 травня. В умовах повномасштабної війни в Україні це свято має особливе значення, оскільки вишиванка є символом незламного українського народу.

Варто зазначити, що протягом останніх років вишиванка стала справжнім трендом.  Здавна українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.

Залежно від території виділяють цілий ряд видів реалізації вишивок: вишиванка середньої Наддніпрянщини, Полтавська вишиванка, Волинська вишиванка, Сіверщина та Чернігівщина, вишиванка Полісся, вишиванка Буковини, вишиванка Покуття, Гуцульська вишиванка, Бойківська вишиванка, Закарпатська вишиванка, Лемківська вишиванка, стрій вишиваноки Слобожанщини.

Зокрема, на Вінничині не обмежувались у кольоровій гамі. На кожній сорочці можна зустріти колір, який веде – переважаючий у візерунках. Тут майстерно поєднували ледь не всі техніки виконання та стилі відображення елементів: низь, хрестик, вишивка розписом, настилання, вирізування; різноманітні види мережок. Контурними швами обрамляли та з’єднували окремі орнаменти композиції.