20 червня – Всесвітній день біженців

Дата: 20.06.2022 13:34

Всесвітній день біженців щороку припадає на 20 червня і присвячений біженцям по всьому світу.

Через повномасштабну війну, яку розпочала росія проти України, понад 6 млн українців змушені виїхали за кордон, рятуючись від горя, що завдав агресор.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Агентство ООН у справах біженців до Всесвітнього дня біженців опублікували потужний короткометражний фільм «Вирвані з коренем», який показує жахливі спогади про війну людей, хто втекли від пекла, і закликає до солідарності з біженцями по всьому світу.

«Ніхто, кого війна вимушено перемістила, не зможе забути жахи, свідками яких вони стали»

Фільм «Вирвані з коренем» знятий у Берліні, в кому знялися понад 50 біженців з України, які наразі живуть у Німеччині. У фільмі йдеться про солідарність з біженцями по всьому світу за те, що їм довелося пережити.

Додаючи автентичності та зв’язку акторів із фільмом, кожен вдягнув предмет одягу, у який був одягнений, коли тікав із країни.

«Це означало, що їм не потрібно буде грати, а просто відчути той момент, який з ними справді трапився», — пояснила Маргарита, стиліст одягу та українська біженка у фільмі.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців