20 липня –Міжнародний день шахів

Дата: 20.07.2022 20:50

20 липня в усьому світі заведено відзначати Міжнародний день шахів.

Шахи - це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі люди незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей. Це настільна гра на 64-клітинній дошці, на якій розташовуються 32 фігури (по 16 фігур білого і чорного кольору). Грають 2 партнера. Мета гри полягає в тому, щоб поставити мат королю супротивника.
Свято було засноване з ініціативи Міжнародної шахової федерації в 1966 році. Датою був обраний день заснування Шахової федерації - 20 липня 1924 року.
 Батьківщиною шахів вважається Індія, а вік цієї гри досягає 1400 років.У другій половині XI століття гра стала популярною в Європі. Спочатку в шахи грали багатії і знатні особи. Спочатку ферзь міг рухатися тільки на одну клітку по діагоналі, потім на дві. Так тривало до тих пір, поки королева Іспанії Ізабелла не наказала зробити ферзя найсильнішою фігурою.Лікарі вважають, що шахи розвивають пам'ять і уважність людини.
Сьогодні в парковій зоні селища Тростянець в рамках відзначення Міжнародного дня шахів.відділом молоді,спорту,туризму та охорони історико-культурної спадщини  проведено шахово-шашковий турнір.