Центр надання адміністративних послуг Тростянецької селищної ради інформує

Дата: 02.08.2022 12:07

Центр надання адміністративних послуг Тростянецької селищної ради (ЦНАП) — це інтегрований офіс, у якому надається широкий перелік необхідних для громадян та бізнесу адміністративних послуг. В Україні ЦНАП у багатьох містечках починалися з «дозвільних центрів» для бізнесу. Згодом спектр послуг був розширений масовими послугами для громадян, включаючи реєстрацію місця проживання, паспортні послуги, соціальний захист, послуги з реєстрації актів цивільного стану, тощо. Переваги ЦНАП є очевидними. Для містечок ЦНАП — це насамперед комфорт та зручність, комплексний підхід до обслуговування, економія часу громадян.

У Центрі надання адміністративних Тростянецької селищної ради запроваджено шеринг документів. Шеринг – це новітній спосіб надання копій цифрових документів. Він збільшує ефективність роботи ЦНАПу і скорочує час на обробку та перевірку документів заявників. Для шерингу документів в приміщенні ЦНАП розміщено QR-коди у місці контакту з відвідувачами.

ЦНАП під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами апарату селищної ради та її виконавчого комітету, виконавчими органами селищної ради, та підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об’єднаннями.

ЦНАП Тростянецької селищної ради надає 172 послуги.

З них найактуальнішими для жителів нашої громади за останніх 6 місяців є:

• Послуги з реєстрації речових прав на нерухоме майно (житлові будинки, квартири, земельні ділянки) – 402
  • Витяги з Державного земельного кадастру – 230
  • Послуги з реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців – 65
  • Послуги з надання інформації з Єдиних та Державних реєстрів – 70
  • Прийнято та передано технічних документацій на затвердження – 91
  • Прийнято та передано заяв для отримання Витягу про нормативно-грошову оцінку – 568
  •  Послуги з реєстрації місця проживання – 206
  • Прийнято документів за програмою «Прихисток» - 232
  • Надано усних консультацій - 1131

Всього надано послуг – 2995.

Варто відмітити, що діджиталізація це наше майбутнє. Але налагодження цифрової інфраструктури, підвищення цифрової грамотності й готовності до діджиталізації вимагають часу, протягом якого необхідно забезпечити адекватну альтернативу для гідного вирішення проблем людей. Таким чином, ЦНАП Тростянецької селищної ради, йде в ногу з часом та цифровізацією, тому в нас запроваджується комплексна послуга Ємалятко, для якої працівники ЦНАПу пройшли навчання та отримали ключі. Комплексна послуга Ємалятко надає можливість зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про народження дитини, а також замовити до 9 інших державних послуг, потрібних для новонародженої дитини.

Також тривають роботи щодо набуття нашим ЦНАП статусу Дія Центр. Дія Центри — це one-stop shop із комплексом усіх необхідних послуг для громадян. Місце, де за один візит ви зможете розв'язати одразу кілька запитів. Замість кількох візитів заради однієї послуги.
Відвідувачі можуть отримати основні сервіси:
- адміністративні послуги;
- консультації щодо онлайн-послуг;
- місця для самообслуговування;
- консультації щодо бізнесу (Дія.Бізнес).
А також супутні:
- безоплатна правова допомога;