Проведено об'їзд закладів освіти громади

Дата: 05.08.2022 13:11

Протягом 03 - 04 серпня здійснювався об’їзд закладів освіти сіл Савинці, Капустяни, Демківка, Летківка, Олександрівка, Буди, Демидівка, Четвертинівка, Оляниця. Заходи з підготовки приміщень закладів освіти і укриттів тривають. Керівники і колективи, за підтримки і сприяння Тростянецької селищної ради створюють комфортні і безпечні умови для того, щоб освітній процес міг розпочатись з 1 вересня 2022 року.

Особлива увага приділяється укриттям, які мають бути забезпечені електрикою, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. Якщо водопостачання та каналізації немає, то повинні бути окремі приміщення для встановлення виносних баків, основні приміщення, призначені для укриття, повинні бути забезпечені примусовою або природною вентиляцією, відповідати санітарним та  протипожежним нормам.

У ДСНС наголошують, що обладнання укриттів розраховується на безперервне перебування людей впродовж не менше 48 годин. У зв'язку з цим такі приміщення обов'язково необхідно забезпечити:

• місцями для сидіння (лежання). Можна використовувати наявні у закладі освіти стільці, лавки чи ліжка, спортивні мати, каремати;
  • ємності з питною водою (одна особа/2 л на добу);
  • контейнери для продуктів харчування;
  • виносні баки для нечистот, які щільно закриваються (для неканалізованих будівель і споруд);
  • резервне штучне освітлення (електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо) та електроживлення;
  • вогнегасники;
  • аптечки із засобами надання медичної допомоги;
  • засоби зв’язку та оповіщення: телефон, радіоприймач, інтернет, рекомендовано встановлення Wi-Fi пристроїв;
  • шанцеві інструменти (лопати штикові та совкові, ломи, сокири, пилки, ножівки

Відповідність вимогам встановлюватиме комісія з 16 по 19 червня, яка працюватиме за окремим графіком.

Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту