Чи потрібно зараз робити другу бустерну дозу щеплення проти COVID-19, якщо людина не є в групі ризику?

Дата: 17.08.2022 08:02

Якщо людина не належить до групи ризику та не має 60 років – наразі робити другу бустерну дозу щеплення проти COVID-19 не рекомендовано.

Нагадаємо, до груп ризику, яким рекомендований другий бустер, належать:

• люди віком понад 60 років
  • люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми
  • люди з інвалідністю
  • люди з імуносупресією
  • люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19
  • люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями

Наступним групам наразі ще НЕ рекомендовано отримувати додаткову бустерну дозу:

• здорові люди віком від 16 до 60 років, які не мають жодних факторів ризику важкого перебігу COVID-19;
  • вагітні без будь-яких інших супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
  • люди з груп професійного ризику, наприклад, медичні працівники, які не мають інших супутніх захворювань, що підвищують ризик тяжкого перебігу СOVID-19

КНП "Тростянецький Центр ПМСД"