Відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій територіальної громади

Дата: 23.08.2022 12:06

23 серпня відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тростянецької територіальної громади.

Під час засідання, директор КП ТСР «Тростянецьводоканал» Максим Щуренко повідомив присутніх, що  тривалий  період  підприємство  має  проблеми  з  водопостачанням,  оскільки  при  умові  того  що  працюють  всі  насоси  на  повну  потужність  ряд  мікрорайонів  селища   потерпають  від  низького  тиску  в  системі,  а  подекуди  вода  на  верхніх  поверхах  багатоповерхівок   була відсутня  в вечірній   та  нічний  період. З 15 серпня  різко  впав  тиск  води  у  всій  мережі. Спеціалістами КП ТСР «Тростянецьводоканал»   проведено  обстеження  магістрального  водопроводу   та  встановлено, що  чавунні  труби  діаметром 170 мм  мають  гумові ущільнювачі та  встановлені  у  восьмидесятих роках   минулого століття. На  даний  час  ці  ущільнювачі  не  виконують  свою  функцію,  оскільки  зносились, а  внаслідок  руху  ґрунтів   відбулась  розгерметизація   водопровідної  системи що  в  свою  чергу  впливає   на  зниження  тиску  у  системі  та  внутрішнього забруднення  водопроводу.  Враховуючи   загальну   протяжність   даного  відрізку  водопроводу – 4,5 кілометра, глибину  його  прокладання – 1,6 метра, більш  доцільно  та  економічно  вигідно  прокладання   нового водопроводу  сучасними  поліпропіленовими   трубами. Вивчивши    наявні  пропозиції   на  ринку,  пропонується   прокласти  паралельно  існуючому  водогону  діаметром 170 мм дві нитки діаметром  по 110 мм., що  в  свою  чергу  збільшить   пропускну  здатність  та  надасть  можливість  більш  ефективно   його  обслуговувати. Разом  з  тим,   частину  водопроводу,  яка  проходить  під  полями  та  городами   пропонується  прокласти   вздовж  польових  доріг.

З  метою  запобігання  виникнення  надзвичайної  ситуації,  у  зв’язку   з  відсутністю  водопостачання, за результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила рекомендувати  виконавчому комітету Тростянецької селищної  ради  розглянути  питання щодо  виділення  коштів  для  закупівлі  водопровідних  труб  діаметром 110 мм  загальною  довжиною 9000 метрів та комплектуючі.