Оперативна інформація станом на 06.00 16.09.2022 щодо російського вторгнення

Дата: 16.09.2022 08:12

Слава Україні! Триває двісті п'ятий (205) день героїчного спротиву українського народу російському військовому вторгненню.

Ворог продовжує зосереджувати зусилля на зриві активних дій наших військ на окремих напрямках, утримання тимчасово захоплених територій та спробах повністю окупувати Донецьку область.

Ворог обстрілює наші позиції вздовж лінії зіткнення, намагається вжити заходів для перегрупування військ на окремих напрямках, проводить повітряну розвідку. Залишається загроза нанесення повітряних та ракетних ударів по всій території України.

Ворог наносить удар по житлових районах та об'єктах цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї війни За минулу добу внаслідок авіа-ракетних ударів та використання протиповітряних ракет ворогом пошкоджено інфраструктуру понад 30 населених пунктів. Зокрема, Костянтинівка, Дружківка, Куп'янськ, Сіверськ, Нью-Йорк, Мар'їнка, Уляйполе, Мирне та Велике Артакове.

Ворог завдав 11 ракетних ударів, 15 авіаударів та завдав 96 МЛРС ударів по об'єктах на території України.

На Волинському та Полісському напрямках ситуація не змінилася.

На інших напрямках ворог обстрілював інфраструктуру з танків та артилерії різних типів:

на Сіверському напрямку - в районі населеного пункту Луганська Сумської області;

на Харківському напрямку, зокрема з території РФ - в районі Гоптівки, Козача Лопань, Мала Вовча, Зибине та Стрілеча;

на Слов'янському напрямку - Дворічна та Хороховатка;

в Краматорському напрямку - Пришиб, Тетянівка, Крива Лука, Озерне, Піскунівка, Райгородок, Стародубівка, Білогорівка, Сіверськ, Роздолівка та Спірне;

в Бахмутському напрямку - Нью-Йорк, Лиман, Миколаївка Друха, Зайцеве, Одрадівка, Соледар, Бахмут, Бахмутське, Яковлівка та Веселе;

В напрямку Авдіївки - Мар'їнка, Краснохорівка, Первомайське, Авдійовка та Водяне.

Ворог не вів активних дій на Новопавлівському та Запорізькому напрямках. Стріляли вздовж всієї лінії контакту.

На Південнобухському напрямку зафіксовано ураження ворожого артилерійського вогню вздовж всієї лінії зіткнення. Крім того, окупанти здійснили повітряну розвідку БПЛА та здійснили 34 зльоти оперативно-тактичних літаків для нанесення ударів по території Херсонської та Запорізької областей.

Ворог намагається приховати масштабні втрати після вогневої шкоди, завданої Силами оборони місцями зосередження російських військ. Внаслідок ефективних високоточних ударів по районах Херсона, Василівки, Перевальська та інших населених пунктах забирали трупи російських солдат у переповнені вантажівки.

Сили оборони України успішно відбили атаки в районах Одрадівки, Зайцеве, Бахмута, Весела Долина, Авдіївки та Новомихайлівки.

За минулу добу з метою підтримки дій сухопутних угруповань Повітряні Сили оборони завдали 18 ударів по місцях зосередження живої сили та техніки противника. Підтверджено, що піддано 13 укріплень, райони концентрації озброєння та військової техніки, 5 позицій комплексів ППО. Втрати ворога уточнюються.

Підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ знищили два БПЛА окупантів на різних напрямках.

Підрозділи ракетних військ та артилерії вели вогонь по 3 ділянках зосередження ворожої живої сили та бойової техніки. У постраждалу зону впали ворожі логістичні хаби та понтонні переходи.

Це наша земля! Звільнімо Україну разом! Слава Україні!

Переможемо разом!

Слава Україні!