В Тростянецькій громаді відзначили День захисників та захисниць України

Дата: 14.10.2022 13:08

У день покровительки всього роду козацького Пресвятої Покрови українці відзначають День захисників та захисниць України і День українського козацтва.

Це свято мужності й самовідданості, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України, свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. Воно актуальне сьогодні, як ніколи, адже в нашій державі уже дев’ятий місяць триває жорстока війна, розв’язана ненависним сусідом.

Серед героїв-оборонців – доблесні захисники Тростянецької територіальної громади. На всіх напрямках у війні беруть участь більше 700 наших відважних земляків. На жаль, 17 земляків загинули, 12 померли від хвороб, набутих на війні.

Загиблі Герої Олександр Притика – 2014 рік, Олександр Черепаха – 2015 рік, Володимир Куйбіда – 2015 рік, Олександр Карпика – 2020 рік.

На жаль, починаючи з 24 лютого нинішнього року, кількість загиблих з кожним разом збільшується. Небесними янголами стали Василь Циб, Ігор Наконечний, Володимир Павленко, Михайло Гутнік, Володимир Окульський, Андрій Ротар, Віктор Махнюк, Анатолій Деркач, Борис Андріяш, Віталій Цвігун, Роман Огороднік, Олександр Коріненко, Віктор Цимбал.

Війна не додає здоров’я нашим захисникам. Відійшли у вічність після демобілізації жителі Тростянецької громади: Денис Анущенко, Ярослав Байдак, Ярослав Комар, Олександр Васильківський, Ігор Ісаєв, Анатолій Генсіцький, Григорій Кісь, Юрій Назаренко, Артур Кочієру, Валерій Майданик, Олег Хитрик, Олександр Поліщук.

Сьогодні тростянчани схилили голови перед іменами загиблих Героїв, вшанували мужність і звитягу своїх воїнів, які захищають Україну від ворога.

Вітаючи наших військових, що дислокуються на території Тростянеччини, селищний голова Людмила Червонецька зауважила: «Ми пишаємося тим, що наші земляки завжди успішно вирішують складні завдання, відстоюють незалежність та суверенітет нашої держави. Дякуємо ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу. Низький уклін за мужність, силу духу, вірність бойовому братерству і велику роботу з військово-патріотичного виховання майбутніх захисників України. Ви – наша гордість і честь! Сердечно бажаємо усім миру, щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання. Нехай у всьому вам допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці!»